Zaufane opinie
Ranking E-sklepów
Firma wiarygodna finansowo
Sprawdź nas
ładuję...
 PROSZĘ CZEKAĆ ...

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa? Postaw na jakość Metabo


2016-08-30 10:54:39

Niczym nieskrępowana swoboda ruchów – brak kabli, łatwy dostęp do każdego miejsca – oto co sprawia, że tak chętnie wybieramy narzędzia akumulatorowe. Przy wykańczaniu wnętrz, majsterkowaniu czy domowych naprawach wiertarko-wkrętarka akumulatorowa bywa naprawdę niezastąpiona. Sprawdza się przy wkręcaniu lub wykręcaniu śrub, wierceniu otworów w miękkich materiałach takich jak drewno czy tworzywa sztuczne oraz małych otworów w metalu.

 

Wiertarko-wkrętarki powoli wypierają z rynku zwykłe, tanie wiertarki. Nic dziwnego. Są bardziej wszechstronne, a dzięki zastosowaniu akumulatorów umożliwiają o wiele bardziej komfortową, łatwiejszą pracę. Kupując sprzęt tego rodzaju, zawsze warto postawić na jakość – niezależnie od tego, jak bardzo zaawansowane prace będziemy wykonywać i jakie akcesoria dodatkowe będą nam potrzebne.

 

W ofercie Metabo znaleźć można wiertarko-wkrętarki akumulatorowe stworzone z myślą o różnych potrzebach. Zarówno profesjonalne, jak i dostosowane do użytku przez domowych …

Frezarka do drewna, jak kupić odpowiednią?


2016-08-16 11:17:55

Dobra frezarka umożliwi komfortową obróbkę nawet najbardziej wymagających powierzchni drewnianych. Urządzenie należy dobrać pod względem indywidualnych umiejętności oraz potrzeb. Decydując się na zakup frezarki do drewna, powinniśmy najpierw odpowiedzieć sobie na parę podstawowych pytań.

 

Przede wszystkim należy ustalić jaki rodzaj obróbki drewna wykonywać będziemy najczęściej. Po drugie już na starcie powinniśmy ustalić, czy potrzebna nam będzie frezarka do drewna amatorska czy też urządzenie przeznaczone dla specjalistów. By zagwarantować sobie najwyższy komfort pracy, musimy wreszcie zadecydować o orientacji pracy, jaka dla konkretnego rodzaju obróbki będzie najlepsza. Do wyboru mamy frezarki do drewna poziome, pionowe oraz uniwersalne.

 

Jeśli chodzi o rodzaj obróbki drewna, wyróżniamy trzy rodzaje frezowania. W tym przypadku znaczenie ma konstrukcja urządzenia, która umożliwi nam konkretne frezowanie. Do wyboru mamy trzy opcje, frezowanie pełne, niepełne i swobodne.

Zasadnicza różnica …

Wybieramy najlepszy olej do sprężarki tłokowej


2016-08-11 09:40:11

Każde narzędzie podczas intensywnej eksploatacji wymaga gruntownego serwisu. Co za tym idzie, przegląd maszyn czy narzędzi, za pomocą których wykonujemy pracę powinna zostać sprawdzona pod względem funkcjonalności, oczyszczona, a także przygotowana do dalszej pracy- wymienione powinny zostać wszystkie elementy, które wskazują na zużycie urządzenia a także zakonserwowane te, które posiadają bezpośrednie przełożenie na jakość wykonywanej pracy. Do konserwacji układów ruchomych narzędzi najczęściej wykorzystywane są smary i oleje.

 

 

Według norm pozarządowej organizacji ISO określona została charakterystyczna specyfikacja klas środków smarnych przeznaczonych do wykorzystania w przemyśle w zależności od rodzaju urządzeń.

 

Wybór odpowiedniego środka smarnego z uwagi na szeroki wybór asortymentu na rynku jest skomplikowany, ze względu na różnice w parametrach chemicznych, skuteczności, poziomie lepkości, a nawet zakresie realizowanych norm.

 

Z punktu widzenia przemysłu, …

Metabo LF 724 S, frezarka do usuwania lakieru


2016-08-09 12:41:38

Dzięki frezarce do lakierów możemy zacznie przyspieszyć prace remontowe. Urządzenie pozwala na szybkie i skuteczne usuwanie lakierów oraz farb z różnych powierzchni drewnianych, takich jak na przykład drzwi, okna czy schody. Dzięki frezarce do lakierów możemy przyspieszyć obróbkę nawet o 70% w porównaniu z metodami konwencjonalnymi.

 

Praca z frezarką do lakieru Metabo LF 724 S jest szybka i ekologiczna. Urządzenie doskonale nadaje się do renowacji drzwi czy okien drewnianych, a ściąganie lakieru jest dzięki niemu znacznie ułatwione. Frezarkę można zastosować także do drewna, które wcześniej nie było obrabiane. Wyróżnia się ona wysoką dokładnością. Urządzenie nadaje się do obróbki wręg i frezowania dokładnego. Doskonale sprawdza się w pracy przy więźbie dachowej w trudno dostępnych narożnikach i krawędziach. Noże boczne umożliwiają obróbkę żłobień.

 

Frezarka jest jest solidna i wytrzymała. Zapewnia bezawaryjną i bezpieczną pracę. Jak przystało na markę Metabo, urządzenie wykonane jest …

Szlifierka mimośrodowa, kątowa a może oscylacyjna?


2016-08-09 08:25:29

Szlifierka to jeden z przykładów maszyn, która w zakresie swojej funkcjonalności skupia się przede wszystkim na obrabianiu tworzywa- metalu, drewna lub tworzywa sztucznego, w celu nadania mu pożądanego kształtu. Wśród obrabiarek wyróżnić możemy także tokarki, wiertarki, frezarki, piły czy dłutownice, które jednoznacznie rzutują na samą formę wykonywanej pracy.

 

Kilka słów o szlifierkach


Elementem, za pomocą którego wykonywana jest praca szlifierki są narzędzia wieloostrzowe zwane ściernicami, których twardość oraz rodzaj wykorzystanych ziaren ścierających przekłada się na efektywność szlifowania odpowiednich materiałów. Inne ściernice posłużą nam do szlifowania drewna, inne do uzyskania gładkości zarysowanego metalu. Wśród wielu rodzajów ściernic wyróżniamy szesnastostopniową skalę twardości określonej literowo od E do T, gdzie E określa ściernice o charakterze bardzo miękkim, natomiast T jako bardzo twarde.

 

Do produkcji ściernic wykorzystywane są ziarna ścierne- …

© www.narzedziowy.pl (2003-2024)
kei.pl Współpracujemy z...