Firma PROMA jest czeską, szybko rozwijającą się firmą sprzedającą swoje wyroby w całej Europie, w tym także i w Polsce.

Początki firmy PROMA sięgają roku 1992. Jednak w obecnym swoim kształcie, jako PROMA CZ s.r.o, działa od roku 1996. Od tego czasu rozpoczyna się intensywny rozwój tej firmy. Zwiększa się asortyment produktów. PROMA staje się również partnerem handlowym holenderskiej firmy sprzedającej elektronarzędzia marki FERM oraz wiodącym na rynku europejskim dostawcą maszyn do obróbki metalu oraz drewna.

Produkowane przez PROMĘ maszyny i narzędzia przeznaczone są dla szerokiego kręgu wymagających odbiorców ceniących sobie dobrą jakość produktu oraz nowoczesne rozwiązania.

Obrabiarki PROMA są produkowane z uwzględnieniem życzeń odbiorców w zakresie jakości i zastosowania. Poprawki i ulepszenia konstrukcyjne są rezultatem własnych działań rozwojowych, wykonania urządzeń i ich produkcja są nadzorowane według obowiązujących norm technicznych, gwarantujących zgodność z wymogami bezpieczeństwa.

Wszystkie urządzenia produkowane są w sprawdzonych i autoryzowanych zakładach wykorzystujących bogatą wiedzę z zakresu budowy maszyn. Optymalny stosunek cena / wykonanie i jakość predestynuje zastosowanie tych urządzeń nie tylko w warsztatach domowych, czy rzemieślniczych, ale także u całego szeregu użytkowników profesjonalnych, w działach remontów i konserwacji przedsiębiorstw, do prac obróbczych metali i drewna, a również jako wyposażenie pracowni szkolnych i uczniowskich.